خیابان ۳۵ متری شهید افتخاری در منطقه یک پس از ۸ سال و با انعقاد تفاهم نامه بین ارتش جمهوری اسلامی و شهرداری با اتصال به بزرگراه امام علی (ع) در آستانه بازگشایی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا حاجوی شهردار این منطقه ضمن تبریک سده جدید و فرارسیدن سال نو به شهروندان اظهار داشت: طی جلسه‌های متعدد با مسئولین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران و انعقاد تفاهم نامه نهایی، خیابان ۳۵ متری شهید افتخاری که پیش از این با افتتاح عجولانه شهردار سابق تهران که موجب شد پس از گذشت یک روز پس از افتتاح، مسدود شود و افتتاح واقعی آن با واژه بازگشایی جابه جا شود، با انجام تمهیدات فنی، ایمن سازی، رفع مشکلات ترافیکی، عمرانی و نصب روشنایی که بخشی از آن به دلیل عدم استفاده از بین رفته بود آماده بازگشایی شد.

وی یادآور شد: پروژه خیابان ۳۵ متری شهید افتخاری به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت دار و شاخص تهران و بزرگترین پروژه ترافیکی شمال تهران به شمار می‌آید که با هدف ساماندهی ترافیکی، تسهیل در تردد وسایل نقلیه و دسترسی محلی با رفع معارضین ملکی تکمیل و به بزرگراه امام علی (ع) جنوب متصل می‌شود.

حاجوی گفت: این پروژه محدوده شرق منطقه یک را از بن بست ترافیکی خارج کرده و دسترسی ساکنان محدوده‌های دارآباد، نیاوران، آجودانیه، کاشانک و … به شبکه بزرگراهی امام علی (ع)، شهید صیاد شیرازی، بخش‌های مرکزی و جنوبی تهران با سهولت بیشتر انجام خواهد شد.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: اجرای این مسیر از خیابان شهید پور ابتهاج تا پل ارتش به طول ۳ کیلومتر و عرض ۳۵ متر و بخش‌هایی از آن به متراژ حدود ۲۷ هزار متر مربع معارض ملکی بوده است که با تعاملات صورت گرفته با ارتش جمهوری اسلامی ایران آزاد سازی شد.

شهردار منطقه یک گفت: بنده به نوبه خود از ۱۰ ماه تأخیر در خدمت رسانی این پروژه به شهروندان که به جهت سو مدیریت‌های قبلی بوده از شهروندان عزیز تهران به ویژه منطقه یک پوزش می‌طلبم.