سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از تعمیرات اساسی خطوط تولید ۲۰۰ تنی کارخانجات آسفالت این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود حق‌لطفی با بیان اینکه خطوط تولید ۲۰۰ تنی (ظرفیت اسمی) کارخانجات آسفالت سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، محصول شرکت ویبائوی آلمان است، گفت: یکی از این واحدها ضمن تعویض درایر، سیستم فیلتراسیون، گیربکس، میکسر و الواتور اصلی مصالح، با هزینه‌ای بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال مورد تعمیر اساسی قرار گرفته و هم اکنون با ظرفیت واقعی ۱۵۰ تن بر ساعت فعال است.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با یادآوری اینکه دیگر کارخانه ۲۰۰ تنی این سازمان در تابستان سال ۱۳۹۸ مورد تعویض بخش درایر (خشک کن) قرار گرفته است، از آغاز مرحله دوم تعمیرات اساسی این واحد تولیدی خبر داد و عنوان کرد: مجموعه قطعات میکسر، گیربکس، لوله کشی‌ها (مسیر انتقال قیر از فلاسک قیر تا میکسر کارخانه) و مخزن قیر کنار میکسر با هزینه‌ای بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال در حال تعویض و نوسازی است و تلاش خواهد شد عملیات مونتاژ قطعات مذکور تا پایان اسفندماه سال جاری به اتمام برسد.

وی در تشریح سایر اقدامات انجام شده در زمینه مرمت و به‌روز رسانی کارخانجات آسفالت سازمان از برنامه‌ریزی به منظور تعمیرات اساسی واحد ۲۴۰ تنیِ محصول شرکت آمان سوئیس خبر داد و گفت: تعویض الکتروموتورها، سنسورها، قطعات برقی و الکترونیکی این واحد با برآورد اولیه ۲۰۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد و بزودی شاهد تعمیرات اساسی کارخانه مذکور خواهیم بود.

به گفته حق‌لطفی، تعمیر و اجرای امور مربوط به نگهداری کارخانه ۱۶۰ تنی سازمان مهندسی و عمران نیز در دستور کار قرار دارد. اخیراً با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال، یک استخر جدید قیر به ظرفیت ۱۲۰۰ تن برای این واحد تولیدی احداث شده است.