۸۳ دستگاه اتوبوس جدید و ۲۷دستگاه اتوبوس بازسازی شده (بخش خصوصی) با حضور دکتر وحیدی وزیر کشور، جمالی نژاد رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و جمعی از مدیران استانی و شهری در جریان هجدهمین سفر استانی دولت به استان خراسان رضوی عصر چهارشنبه دهم فروردین به طور رسمی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، بر اساس اعلام شهرداری مشهد، برای بهره برداری از ۸۳ دستگاه اتوبوس جدید در مجموع ۲۸۵ میلیارد تومان، یعنی به ازای هر دستگاه سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، هزینه کرده و به ازای هر دستگاه از ۲۷ اتوبوس بازسازی شده نیز ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی اختصاص یافته است.

اتوبوس‌های خریداری شده با حداقل آلایندگی و با استاندارد یورو چهار (با فیلتر dpf) و یورو پنج و همچنین رمپ‌ویژه ویلچر به‌منظور استفاده توان‌یابان هستند.

شهرداری مشهد با بهره گیری از نیروی متخصص بومی و تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه عمومی کشور در نظر دارد ۳۵۰ دستگاه اتوبوس با استاندارد آلایندگی مناسب را بازسازی و به سرویس‌دهی بازگرداند.

در مرحله اول بازسازی ناوگان از محل تسهیلات دولتی کم‌بهره توسط شهرداری مشهد، بازسازی ۷۸ دستگاه اتوبوس فرسوده با اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد و از این تعداد ۲۷ دستگاه آماده خدمات‌رسانی است.