شهردار منطقه ۲۲ گفت: با توجه به اینکه منطقه ۲۲ قطب گردشگری پایتخت به حساب می‌آید برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی متفاوتی نسبت به سایر مناطق شهر تهران به اجرا در خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۲۲ گفت: وجود بوستان جنگلی چیتگر، لتمان کن، آبشار البرز، جوانمردان، دریاچه شهدای خلیج فارس، مجموعه ورزشی آزادی و… موجب شده تا تردد گردشگران به این محدوده غربی پایتخت برای تفریح و گردشگر بیشتر شود به همین منظور منطقه ۲۲ به عنوان قطب گردشگری تهران معرفی شده است.

وی افزود: در اسفندماه در قالب طرح استقبال از بهار ۱۴۰۱ تمامی معاونت‌های شهرداری منطقه برنامه‌های مختلفی را برای آماده سازی بوستان‌ها و مجموعه‌های تفریحی در نظر گرفته اند تا رضایت شهرندان حاصل شود، به طوری که معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه، ۶۰ برنامه شاد در نظر گرفته است و معاونت خدمات شهری اقدام به فراهم کردن بوستان‌ها و رنگ آمیزی و معاونت حمل و نقل ترافیک ناوگان اتوبوسرانی را ساماندهی کرده تا خدمات رسانی مطلوبی شکل گیرد.

محمدی ادامه داد: طبق پیش بینی‌ها در ۱۳ روز ایام نوروز بیش از یک میلیون نفر گردشگر از این منطقه بازدید خواهند داشت و اوج این بازدیدها در روز طبیعت (۱۳ به در) خواهد بود، از همین رو برنامه ریزی‌های مختلفی در این راستا انجام داده ایم.

شهردار منطقه ۲۲ عنوان کرد: در منطقه ۲۲ بزرگراه‌های آزادگان، شهید همدانی، شهید خرازی، آزاد راه تهران_ کرج و ابتدای آزادراه تهران_ شمال در وسعت بیش از ۶۰ کیلومتری قرار دارد، به همین منظور حجم بالایی از مسافران ۱۱ استان غربی و شمالی کشور از این محدوده رفت و آمد دارند و قبل از تحویل سال همزمان با آغاز سفرهای نوروزی در محور غربی بزرگراه شهید همدانی ایستگاه استقبال از مسافران نوروزی برپا شده است.

وی افزود: در این ایستگاه خدمات فرهنگی، پذیرایی، ارائه بروشور معرفی مراکز تفریحی و گردشگری منطقه ۲۲ و تهران، راه اندازی سرویس بهداشتی سیار و. صورت گرفته است.