دکتر وحیدی وزیر کشور در ادامه سفر به خوزستان به همراه جمالی نژاد رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، راسخی معاون هماهنگی وزارت کشور و خلیلیان استاندار خوزستان صبح سه شنبه ۱۹ بهمن از شهرستان خرمشهر و دایک مرکزی و مینوشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، وزیر کشور در حاشیه این بازدیدها  در گفت و گو با خبرنگاران گفت: امروز از منطقه خرمشهر بازدید میدانی به عمل آمد و تاکید جدی بر تحول شهری به لحاظ سیمای شهر و سایر نمادهای توسعه شهری شد و مدیران شهری بایستی با تمام ظرفیت وارد عمل شوند.
 
وزیر کشور در جریان بازدید از دژ نظامی حاشیه اروندرود در جزیره مینو در خرمشهر اظهار داشت: به منظور بهره مندی اهالی از ساحل اروندرود این دژ خاکی حذف خواهد شد.
 
وزیر کشور افزود: خرمشهر به لحاظ جاذبه‌های فراوان گردشگری آبی نیازمند راه‌اندازی اسکله گردشگری و ماهیگیری است تا مردم از فضای رودخانه استفاده کنند ضمن اینکه این مهم در اشتغالزایی مردم تاثیربسزایی دارد.
 
وحیدی در پاسخ به سوالی در خصوص دستور رییس جمهور در خصوص آزاد سازی حریم ساحل برای بهره‌برداری و استفاده مردم گفت: این طرح اکنون در سواحل شمالی کشور در حال اجرا بوده و آزادسازی ساحل شروع شده است البته در سواحل جنوبی کشور نیز کم و بیش اجرا خواهد شد.
 
وی ادامه داد: ساحل آزاد شده به شهرداری‌ مناطق واگذار می شود تا شهرداری ساحل را برای بهره برداری مردم آماده کند.

وزیر کشور در ادامه در حاشیه بازدید از آبادان در جمع خبرنگاران گفت: دستور رییس جمهور برای آزاد سازی سواحل شمال دنبال می‌شود که پس از آن تحویل شهرداری‌ها خواهد شد و شهرداری‌ها موظف هستند با ساحل سازی آنها را آماده استفاده مردم کنند.
 
وحیدی بیان کرد: استفاده از سواحل حق مردم است که با اجرایی شدن عملیات سواحل سازی مردم می‌توانند از آنها بهترین استفاده را در زمینه گردشگری و تفریحی ببرند.
 
وی ادامه داد: بخشی از سواحل رودخانه اروند و بهنمشیر در خوزستان در اختیار برخی دستگاه‌هاست که شهرداری‌ها موظف به آماده سازی برای ساحل سازی در حاشیه این ۲ رودخانه هستند تا زمینه اشتغال و گردشگری در این منطقه فراهم شود.
 
وزیر کشور گفت: به منظور استفاده از ظرفیت رودخانه‌ای اروندرود برداشتن دژهای خاکی پس از هماهنگی بین بخشی به زودی آغاز خواهد شد تا زمینه جذب گردشگر در آبادان و خرمشهر فراهم شود.
 
وحیدی افزود: آبادان و خرمشهر دارای ظرفیت رودخانه‌ای مناسب برای جذب گردشگر هستند که این ظرفیت با برداشته شدن تدریجی دژها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 
وی در ادامه گفت: عمران شهری در آبادان و خرمشهر زیبنده و در خور شان مردم این ۲ شهر نیست و در این راستا همایش شهرداران کلانشهرها در آبادان و خرمشهر برگزار خواهد شد تا شهرداری‌های این شهرها به عنوان معین، این ۲ شهر را در آبادسازی کمک کنند.
 
وحیدی خواستار اجرایی شدن مسوولیت‌های شرکت‌های مستقر در آبادان و خرمشهر شد و ادامه داد: شرکت‌های مستقر منطقه در راستای اجرایی شدن مسوولیت‌های اجتماعی باید در کنار دولت باشند و همچنین ظرفیت‌های بودجه‌ای نیز پیش‌بینی خواهد شد تا مبلمان شهری در آبادان و خرمشهر بهبود بخشد.
 
وزیر کشور بیان کرد: با راه‌اندازی ، تکمیل و تقویت حوزه شیلات، آبزی پروری، شهرک‌های صنعتی و حمایت از کسب و کارهای خرد به ویژه برای سرپرست خانوارها، و همچنین ایجاد بستر برای گردشگری درمانی زمینه اشتغال در آبادان و خرمشهر فراهم خواهد شد.
 
وی گفت: برای سفر اربعین نیز باید بستر مناسب به ویژه در حوزه گردشگری در این ۲ شهر آماده سازی شود تا زایران از ظرفیت‌های گردشگری آبادان و خرمشهر بهترین استفاده را ببرند.