مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ درجات جدید ۲۴ شهرداری در استانها از سوی دکتر وحیدی وزیر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رضا مهدی زاده ضمن بیان این مطلب گفت: درجات جدید پس از بررسی مدارک و مستندات مربوط به درجه بندی در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین و از سوی وزیر محترم کشور به استانداران ابلاغ شد.
 
وی در ادامه گفت: برای شهرداری فردیس که در سال ۱۳۹۶ از شهر کرج منتزع گردید، برای نخستین بار درجه ۱۰ تعیین شد.

وی افزود: در استان تهران درجه شهرداری پردیس و در استان البرز درجه شهرداری نظرآباد به  ۹ ارتقاء یافت.

وی اضافه کرد: در استان اصفهان درجه شهرداری نائین به ۸ و در استان یزد درجه شهرداری ابرکوه به ۷ ارتقاء یافت.

مهدی زاده همچنین گفت: در استان کرمان درجه شهرداری کوهبنان و در استان مازندران درجه شهرداری شیرود به ۶ ارتقاء یافت.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  ادامه داد: در استان خوزستان درجه شهرداری دارخوین، در استان هرمزگان درجه شهرداری رویدر، در استان  فارس درجه شهرداری  خور و در استان البرز درجه شهرداری طالقان به ۵ ارتقاء یافت.

وی افزود: در استان قزوین درجه شهرداری نرجه، در استان کرمان درجه شهرداری جوزم، در استان مرکزی درجه شهرداری خشکرود، در استان همدان درجه شهرداری مهاجران، در استان سمنان درجه شهردار کلاته، در استان فارس درجه شهرداری شهرپیر، در استان اردبیل درجه شهرداری اصلاندوز، در استان اردبیل درجه شهرداری انگوت، در استان مازندران درجه شهرداری مرزی کلا  و در استان کهگیلویه وبویراحمد درجه شهرداری پاتاوه به ۴ ارتقاء یافت.

مهدی زاده افزود: همچنین در استان کرمان درجه شهرداری هنزا، در استان آذربایجان شرقی درجه شهرداری سیه رود و در استان خراسان رضوی درجه شهردای شهر زو (زاوین) به ۳ ارتقاء یافت.

وی همچنین متذکر شد: به موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقاء درجه خود را بعد از تائید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال نمایند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: ارتقاء درجه شهرداری ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب (۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام می شود.

وی ضمنا یادآور شد: با راه‌اندازی سامانه درجه بندی شهرداری‌ها از این پس شهرداریها صرفا از طریق بارگذاری اطلاعات و مستندات موردنیاز در این سامانه، از آخرین وضعیت درجه شهرداری خود آگاه می شوند و به مکاتباتی در زمینه درجه بندی شهرداریها پاسخ داده می شود که ثبت اطلاعات و بارگذاری قبلاً از طریق سامانه درجه بندی شهرداری‌ها انجام شده و شهرداری کد رهگیری دریافت نموده باشد.