شهردار منطقه ۱۹ از نصب تجهیزات ترافیکی و اجرای طرح جمع‌آوری گل فروشان و بساط گستران مزاحم در محورهای منتهی به بهشت زهرا (س) برای سهولت تردد شهروندان و کنترل ترافیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت با اشاره به برگزاری آئین دیرینه زیارت اهل قبور در پنجشنبه آخر سال و لزوم اجرای تدابیر لازم برای آماده‌سازی این معابر و روان‌سازی ترافیک گفت: در همین راستا ضمن هم افزایی و انجام هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور برای هدایت ترافیک در محورهای منتهی به بهشت زهرا (س)، تجهیزات ترافیکی مورد نیاز شامل کله قندی، استوانه‌های ایمنی و نیز چراغ‌های LED تحویل راهور شده است.

شهردار منطقه ۱۹ خاطرنشان کرد: همچنین به‌منظور بهسازی ترافیکی بزرگراه‌های خلیج فارس و شهید هاشمی، ضمن ساماندهی گاردریل‌ها، تابلوهای توقف ممنوع و خطرنما در این محورها نصب شد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات اصلاح هندسی در معابر منتهی به بهشت زهرا (س) با هدف تردد ایمن تر و رفع گره‌های ترافیکی اظهار کرد: در همین راستا فعالیت اصلاح هندسی انتهای بزرگراه شهید هاشمی ورودی بهشت زهرا (س) در مسیر شمال به جنوب و برعکس برای تعریض این محور در حال انجام است.

هدایت اظهار کرد: علاوه بر این درب باب‌الزهرا (س) باهدف تأمین دسترسی ایمن به بهشت زهرا (س) و نیز مسیر جنوب به شمال اتوبان تهران قم در قالب ایجاد دوربرگردان اصلاح خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۹ یکی از اقدامات ویژه برای کاهش ترافیک و پیشگیری از مخاطرات احتمالی در بزرگراه‌های منتهی به بهشت زهرا (س) را اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی گل فروشان و بساط گستران اعلام و خاطرنشان کرد: فعالیت این افراد باعث ایجاد ترافیک سنگین در این محورها شده و در همین راستا عملیات جمع‌آوری آن‌ها با مشارکت نیروی انتظامی و راهور، نیروهای شهربان و حریم بان و نیروهای یگان حفاظت منطقه و استقرار یگان ویژه امداد از روز چهارشنبه پایانی سال تا یک فروردین سال جدید، اجرا می‌شود.