شهردار تهران گفت: شهرداری در سال آینده تأمین ۱۰ کالای اساسی را با خرید مستقیم از مردم و حذف واسطه‌ها انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی با حضور در برنامه «سلام صبح‌بخیر» با بیان اینکه دو هزار و ۶۳۰ میدان میوه و تره‌بار در سطح شهر وجود دارد که تا پایان امسال ۳۱ میدان جدید نیز اضافه شده‌است، گفت: در سال آینده ۱۰۰ میدان جدید و در سال ۱۴۰۲، ۱۰۰ میدان دیگر تأسیس خواهد شد.

شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری در سال آینده تأمین ۱۰ کالای اساسی را با خرید مستقیم از مردم و حذف واسطه‌ها انجام خواهد داد، اظهار کرد: با خرید مستقیم، بیشترین کمک به کشاورز و مصرف کننده خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون روزانه ۲۰۰ تن مرغ و ۳۰ تن گوشت توزیع می‌شود، گفت: هم‌اکنون قیمت محصولات کشاورزی در بازار میادین میوه و تره بار ۴۰ درصد پایین‌تر و محصولات پروتئینی ۱۵ الی ۲۰ درصد ارزان‌تر است.

سال آینده ساخت‌وساز در تهران ۶ برابر می‌شود

به گفته شهردار تهران میزان ساخت و ساز امسال نسبت به سال ۹۱ به یک هفتم رسیده است.

وی ادامه داد: با تشکیل قرارگاه جهادی مسکن در نظر داریم تا در سال آینده ۱۸۰ هزار واحد بسازیم یعنی ۶ برابر ساخت و ساز امسال تهران.

زاکانی گفت: در طرح جهش مسکن که مجلس تصویب کرده است برای شهرداری سهمی درنظر گرفته نشده اما ما نمی‌توانیم نسبت به معضل مسکن مردم بی‌تفاوت باشیم‌

براساس اعلام شهردار تهران با تفاهمی که با وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته در داخل شهر بافت فرسوده را لکه گذاری کردیم تا مسکن مناسب برای مردم ساخته شود.