معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از آغاز طرح استقبال از بهار از اواسط اسفند ۱۴۰۰ و ادامه آن تا پایان نوروز ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نظری از آغاز طرح استقبال از بهار از اواسط اسفند ۱۴۰۰ و ادامه آن تا پایان نوروز ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران با هدف ایجاد نشاط اجتماعی در شهر و افزایش رضایت و امید شهروندان با ویژه برنامه‌های «استقبال از بهار» آغاز به کار کرده و تا پایان تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ ادامه دارد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به اینکه برنامه‌های استقبال از بهار در دو بخش عمومی و اختصاصی در مناطق ۲۲ گانه برنامه ریزی شده است، افزود: رنگ‌آمیزی و آماده‌سازی جداول سطح مناطق، عناصر و المان‌های شهری، آذین‌بندی با انواع ریسه‌های نوری و پارچه‌ای، شستشو و پاکسازی جداره‌های شهری، حذف زوائد فیزیکی، اجرای نماسازی تکنیک باتیس، نصب پرچم‌های اهتزاز تخته، اجرای نقاشی دیواری، نماسازی و زیباسازی مقبره شهدا، نصب المان‌های نوروزی، سفره هفت سین، تخم مرغ‌های نوروزی، رنگ آمیزی وسایل بدنسازی، مخازن زباله، آبنماها، آلاچیق‌ها و مبارزه و کنترل حیوانات موذی در تمامی مناطق ۲۲ گانه از اواسط اسفند آغاز شده و در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در حوزه فضای سبز نیز اجرای فرش گل در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر اصلی، نصب باکس طبقاتی سینره، توسعه جنگل‌کاری در اراضی پیرامون شهر، احداث مخازن ژئو ممبران، کاشت پیازهای لاله، شب بو، کالانکوآ، اجرای طرح‌های گل، نشاء، درختچه و توزیع نهال در مناطق ۲۲ گانه با همکاری معاونت خدمات شهری از اول هفته درختکاری آغاز و تا پایان سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

نظری ادامه داد: نمایشگاه‌هایی با هدف معرفی اقوام، خرده فرهنگ‌ها، آداب و رسوم و صنایع دستی استان‌ها و اجرای برنامه‌های موسیقی سنتی نیز بخشی از رویداد لبخند بهار است که با همت معاونت اجتماعی و فرهنگی و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار می‌شوند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه مناطق تصریح کرد: در کنار طرح نگهداشت شهر که در تمامی مناطق به طور یکسان انجام می‌شود، مناطق در برنامه‌های فرهنگی متناسب با شرایط ساکنین مناطق، برنامه‌های ویژه ای در نظر گرفته‌اند.

نظری از برگزاری وبینار، گردشگری ورزشی به همراه تقدیر از خانواده شهدا، برگزاری تور گردشگری ویژه خانواده معظم شهدا، برگزاری تورهای گردشگری مذهبی، مسابقه عکاسی از جاذبه‌های گردشگری منطقه و سفر ویژه شهروندان، مسابقه خاطره نویسی از سفر، برگزاری سمنو پزان توسط زنان سرپرست خانوار و حمایت از فروش محصول، برگزاری مسابقه سفره هفت سین برتر قرن و برگزاری کارناوال نوروزی در برخی از مناطق خبر داد.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از افتتاح غرفه‌های گلماند، تبلیغات و آموزش‌های مربوط به کاهش و تفکیک پسماند در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: ۲۲ غرفه گلماند به منظور مبادله پسماند خشک با گیاهان آپارتمانی و با هدف تشویق شهروندان به تفکیک پسماند از مبدا راه اندازی شده است.