معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پیشرفت ۷۵ درصدی عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس شعبانی با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح باقری- فرجام به‌صورت یک پل رفت و برگشت با طول ۴۷۶ متر و ۲ خط عبوری در هریک از باندهای شمالی و جنوبی در حال اجرا است و پس از بهره‌برداری، شرق و غرب خیابان فرجام را از روی بزرگراه شهید باقری به یکدیگر متصل می‌سازد، از دستاوردهای قابل ملاحظه اجرایی در بخش شرقی این پل سواره رو خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در حالی که اقداماتی از قبیل خاک‌ریزی شیبراهه‌ها و آرماتوربندی، قالب‌بندی و بتن‌ریزی عرشه در جبهه شرقی پروژه در حال انجام است، به تازگی فعالیت‌هایی برای تکمیل بخش غربی پل آغاز شده است. اجرای جبهه غربی پروژه با موانعی از قبیل معارض تیرهای برق ۲۰ کیلو ولت، فیبرنوری، اشجار و لوله آب مواجه است و تلاش برای جابجایی و رفع این معارضات ادامه دارد.

وی با اعلام پیشرفت ۷۵ درصدی عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام، ابراز امیدواری کرد این تقاطع راهگشای ترافیکی در سال ۱۴۰۱ تحویل شهروندان شود.

احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام به عنوان نخستین اقدام مدیریت شهری در جهت ساماندهی ترافیک بزرگراه شهید باقری، از دی ماه سال ۱۳۹۹ توسط شهرداری منطقه ۴ آغاز شده و بهره‌برداری از آن، یکی از مهم‌ترین گره‌های ترافیکی این بزرگراه شمالی- جنوبی را برطرف خواهد ساخت.