عضو شورای شهر تهران با اشاره به بی‌برنامگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری برای اعیاد پیش رو بویژه نوروز، خواستار ورود و نظارت شخص شهردار به موضوعات اجتماعی و فرهنگی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید احمد علوی در تذکر پیش از دستور خود ضمن قدردانی از کادر درمان و خدمات شهرداری برای عبور از قله پیک ششم گفت: با توجه به کاهش روند ابتلاء به کرونا و عبور از قله پیک ششم قدر دان کادر درمان و مجریان طرح شهید سلیمانی و ورود مسئولانه شهردار تهران به این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت خاص جامعه در موضوعات اجتماعی و سلامت روان در دوران پسا کرونا از همه برنامه ریزان این عرصه انتظار می‌رود از اعیاد پیش رو و نوروز به عنوان فرصتی برای برنامه‌ریزی علمی با تکیه بر ظرفیت‌های خاص فرهنگی و مذهبی صورت گیرد.

علوی با اشاره به بی برنامگی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این عرصه تاکید کرد: متأسفانه با بررسی که انجام شد چنین برنامه‌ای مشاهده نشد و همان‌گونه که همکارمان خانم شمس احسان نیز در جلسه قبل تذکر دادند، این فرصت مهم را از دست داده‌ایم و به قول معروف درختی که در بهار میوه ندهد بعید است که دیگر میوه دهد و یادمان باشد این اولین بهار مدیریت شهری جدید است.

وی از شهردار تهران که از خادمان عرصه فرهنگی محسوب می‌شود تقاضا کرد در زمان باقیمانده نسبت به برنامه‌های مسئولان فرهنگی و اجتماعی با تکیه بر شعارهایی که از ابتدا مطرح شده همچون خانواده محوری، استفاده از ظرفیت مشارکت مردم و تکیه بر گردشگری بویژه گردشگری انقلاب، تکریم خانواده‌های شهدا و سالمندان ورود کرده و مجدداً این برنامه‌ریزی را بازنگری کنند.