رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه دغدغه مدیریت شهری رفع معضلات مسکن در پایتخت است، گفت: مدیریت جدید شهر تهران برای رونق ساخت و ساز در پایتخت به سراغ انبوه سازان رفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد در همایش الزامات، راهکارهای تولید، مانع زدایی و پشتیبانی گفت: در حال حاضر با رویکرد دولت جدید در حوزه نهضت تولید مسکن، بنیاد مسکن در حال ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۶۰ هزار واحد مسکن شهری با محوریت مردم است.

وی افزود: همچنین در ۱۴ نقطه از کشور که شامل ۸ منطقه زلزله زده و ۶ منطقه سیل زده است، ستاد بازآفرینی ایجاد شده و با تلاش بنیاد مسکن بازسازی این مناطق آسیب دیده در حال انجام است.

نیکزاد تصریح کرد: ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که دارای طرح هادی مصوب هستند که افق این طرح‌ها ۱۰ ساله در نظر گرفته شده است و اکنون در حال بررسی طرح هادی ۴۰۰۰ روستا هستیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه لازم بود در حوزه مسکن در شهر تهران یک حرکت جهادی انجام شود، تاکید کرد: بنیاد مسکن با ظرفیت بالایی که دارد، می‌تواند به عنوان نخ تسبیح تمامی دستگاه‌های متولی را جمع کند.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه مسکن توسط شهرداری تهران گفت: خوشبختانه نگاه مدیریت جدید شهر تهران رونق ساخت و ساز در پایتخت است و برای تحقق این هدف به سراغ انبوه سازان رفته است.

نیکزاد ادامه داد: در رابطه با اهداف و برنامه‌های بنیاد مسکن جلسات متعددی با شهردار و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار کرده‌ایم و خوشبختانه دغدغه مدیریت شهری رفع معضلات مسکن در پایتخت است.

به گفته رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی با حضور شهردار تهران در جنوب تهران کلنگ زنی می‌شود که در این زمینه بنیاد مسکن در کنار مدیریت شهری قرار دارد.