سروری با بیان این که خودروسازان بیشترین تأثیر در آلودگی هوا را دارند، گفت: ما در شورای عالی استان‌ها و مجلس به دنبال الزام خودروسازان به کاشت نهال در ازای تولید هر خودرو و موتورسیکلت هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها در آئین درختکاری که عصر امروز در پارک شهرک مهرگان کهریزک و به یاد شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون غرس شد، ضمن تبریک روز جانباز و روز درختکاری گفت: تقارن روز ولادت مولا امام حسین (ع) و روز درختکاری بسیار زیباست. هرجا که درخت باشد آنجا حیات و زندگی هست و امام حسین (ع) هم نشاط و زندگی را به جهانیان بخشیده است. هرجا که نام حسین است آنجا حیات و نشاط نیز وجود دارد.

وی افزود: امروز جامعه بشری مسئولیت بیشتری نسبت به طبیعت دارد. ماشینیزنم و صنعتی سازی جهان زندگی انسان را با خطر روبه‌رو کرده است و باید با درختکاری بار دیگر زندگی انسانی را در قبال زندگی ماشینی تقویت کنیم.

سروری تصریح کرد: امروز هر صنعتی که آلودگی بیشتری تولید می‌کند باید سهم بیشتری در ایجاد و گسترش فضای سبز داشته باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: اکنون خودروها و موتور سیکلت ها بیشترین نقش را در آلودگی شهر تهران و کشور دارند و ما در شورا و مجلس به دنبال این هستیم تا کارخانه‌ها را ملزم نمائیم به ازای تولید هر خودرو یا موتور سیکلت، یک درخت بکارند.

امیدوارم کاشت این درخت‌ها که به یاد شهداست بتواند بخشی از آلودگی‌های زیست محیطی جامعه ما را کاهش دهد.