نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نشست با معتمدین ، شهردار و مدیران منطقه ۱۹ از توجه ویژه به این منطقه در بودجه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز سروری همراه با مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹، معاونین و مدیران شهرداری این منطقه پس از بازدید از محوطه میدان مرکزی میوه و تره بار، طرح ساماندهی خلازیر، کوره‌های آجرپزی و پارک ایرانیان، در نشستی با مسئولان و شورایاران به بررسی مهمترین خدمات مورد نیاز در این منطقه پرداختند.

سروری در خصوص ساخت و ساز در محدوده بافت فرسوده این منطقه، عدم توجیه اقتصادی آن‌ها و نیز مخاطرات احتمالی این نوع ساخت و سازها در مواقع بروز زلزله به دلیل عدم استحکام لازم سخن گفت و تصریح کرد: این موضوع در کمیسیون برنامه و شهرسازی در حال بررسی و اصلاح است.

وی به توجه ویژه شورای ششم به مناطق جنوبی اشاره و بیان کرد: در همین راستا بیشترین بودجه سال ۱۴۰۱ به منطقه ۱۹ اختصاص داده شده و با عنایت به اینکه زیرساخت‌های شمال تهران از جنوب آن بهتر است، این موضوع گامی برای ایجاد عدالت و کاهش این فاصله محسوب می‌شود.

به گفته سروری با توجه به وضعیت درآمد، اشتغال و زیرساخت‌های نامناسب مناطق محروم ضرورت دارد در جهت پیوست عدالت خدمات بیشتری در این مناطق دیده شود و به این موضوع در پروژه‌های اجرایی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

این مسئول در ادامه با تاکید بر اهمیت رویکردها اظهار کرد: ما به‌عنوان مدافع شهروندان تهرانی وظیفه داریم در موضوعاتی مثل اعتیاد وارد شده و مجموعه‌های مرتبط را پای کار آوریم.

این عضو شورای شهر تهران همچنین از ساخت واحدهای مسکونی در شهر تهران و تأثیر چشمگیر آنها در احیای بافت‌ها، ارتقا امنیت و ایجاد اشتغال خبر داد.

موضوع شفافیت با هوشمندسازی شهر و در نتیجه اهمیت آن در کاهش فسادها، ضرورت ساخت بیمارستان در مناطق فاقد این خدمات با مشارکت و سرمایه گذاری و تأمین زمین مورد نیاز، توجه بیشتر به کمبود سرانه‌ها در مناطق جنوبی و مشارکت پذیری و جمع سپاری از دیگر موارد مورد اشاره سروری در این نشست بود.

در ادامه مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ نیز ضمن تشکر از توجه ویژه شهردار تهران و شورای اسلامی شهر به سرانه‌ها و خدمات مورد نیاز مناطق جنوبی به برخی از مسائل ناحیه سه این منطقه به‌عنوان یکی از نواحی خاص شهر تهران پرداخت.

وی اعلام کرد: ساخت و ساز غیر مجاز، فعالیت ضایعات فروشان، تفکیک غیر مجاز پسماند، فعالیت دستفروشان در خلازیر، کوره‌های آجرپزی و اراضی اوقاف از جمله مشکلات اساسی در ناحیه سه این منطقه محسوب می‌شود.

هدایت ادامه داد: در خصوص ساماندهی دستفروشان خلازیر، هزار غرفه با تأمین امنیت و ارائه خدمات در این محدوده در حال راه اندازی است و برای تعیین تکلیف اراضی موقوفه نیز به توافقات خوبی در راستای بهره مندی از این ظرفیت بزرگ رسیده‌ایم.

ساخت مسکن استطاعت پذیر، ایجاد شهرک صنعتی با تعیین سرانه‌ها و ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در خلازیر و برخورد قضائی با اشخاص ذینفع در ساخت و سازهای غیر مجاز از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه از سوی شهردار منطقه ۱۹ بود.

بر اساس این گزارش برنامه حضور نایب رئیس شورای اسلامی شهر در منطقه ۱۹ با تکریم و بازدید از خانواده‌های معزز شهیدان جهانگیر رستمی و محمد گنجی از شهدای تیپ فاطمیون به اتمام رسید.