شهردار منطقه ۱۹ از تأسیس و افتتاح دبیرخانه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در منطقه طی اقدام مشترک با دادسرای ناحیه ۱۶ تهران (بعثت) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ تهران با اشاره به منویات شهردار تهران در بحث آسیب‌های اجتماعی گفت: این دبیرخانه با هدف مستندسازی و اطلاع از دستورات و اقدامات به منظور قانونی و نظام مند شدن کارهای اجرایی برای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی تشکیل شد.

به گفته هدایت وجود نقاط بی دفاع شهری در این منطقه، فعالیت عاملان تفکیک غیر مجاز پسماند در خلازیر، اراضی موقوفه و کوره‌های آجرپزی از جمله آسیب‌های اجتماعی منطقه هستند که پیگیری برای ساماندهی آنها در اولویت برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی این منطقه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش شهردار منطقه به منظور افتتاح دبیرخانه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی با حضور در دادسرای بعثت ضمن دیدار و گفت و گو با جابری معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرا و دهستانی جانشین سرپرست این دادسرا، ضمن تشکر از تشکیل این دبیرخانه، اقدامات انجام شده و همراهی در حل معضلات اجتماعی در رابطه با همکاری و مساعدت همه جانبه در خصوص این موضوع اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار حسین اخگرپور معاون اجتماعی و فرهنگی، شعیب حیدری رئیس اداره حقوقی، بیگ‌محمدی رئیس اداره آسیب‌های اجتماعی منطقه و رستم‌زاده رئیس دفترکل دادسرای بعثت نیز حضور داشتند.