شهردار منطقه ۲ از اجرایی شدن طرح استقبال از بهار با هدف فراهم کردن شرایط مناسب برای شهروندان و استقبال خوب و مناسب از بهار برنامه‌ریزی و با بسیج نیروهای شهرداری در محلات این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی صالحی گفت: با هدف پاکسازی چهره شهر از نازیبایی‌ها و آراستگی محیط شهری در آستانه سال نو، با بسیج نیروهای شهرداری مستقر در نواحی ۹ گانه منطقه طرح استقبال از بهار از ابتدای اسفند ماه آغاز و تا نیمه فروردین ماه سال جدید ادامه خواهد داشت.

وی، زیباسازی و آراستگی محیط‌های شهری را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این طرح برشمرد و گفت: در همین راستا برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای در قالب رنگ آمیزی المان‌های شهری، آذین بندی و ریسه بندی معابر اصلی، دیوار نگاری، نقاشی دیواری و نصب المان‌های حجمی متناسب با ایام نوروز با هدف‌تغییر چهره شهر و افزایش نشاط شهروندان برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

صالحی ساماندهی فضاهای سبز شهری را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: با اجرای فرش گل، نصب گلجای و همچنین کاشت نشای فصلی گونه‌های گیاهی، بدنه بزرگراه‌ها، بوستان‌ها و معابر آراسته می‌شود.

شهردار منطقه ۲ تهران به اجرای پویش نهال کاری اشاره کرد و گفت: این پویش با هدف جلب مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز و حفظ محیط زیست به صورت گسترده اجرا می‌شود و در این طرح بیش از ۸۷۰۰ نهال غرس می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه‌های بهترین‌ها از دور ریختنی‌ها و اجرای المان‌هایی از مواد بازیافتی با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، اهدا سفره هفت سین به شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک، شناسایی و تقدیر از اصناف دوستدار محیط زیست در این برنامه‌ها پیش بینی شده است.

شهردار منطقه ۲ به انتخاب محله نمونه سبز اشاره کرد و گفت: به منظور مشارکت شهروندان در برنامه‌های زیست محیطی، طرح محله سبز با مشارکت اعضای کانون محیط زیست با اجرای اقداماتی همچون آذین بندی، رنگ آمیزی، تفکیک پسماند خشک و تر، رفت و روب و نظافت داوطلبانه، باغچه کاری، ترمیم فضای سبز، نقاشی دیواری، چیدمان سفره هفت سین و…، اجرا می‌شود.