عدم وجود بیمارستان و مراکز درمانی و کمبود امکانات و پزشک متخصص در برخی شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری، مردم را دچار مشکل کرده است.

به گزارش خبرگزاری شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، محمد یعقوب باقری در نشست شورای اسلامی استان و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری در زمینه زیرساخت‌ها و امکانات مسائل بسیاری دارد، بسیاری در کشور هنوز نمی‌دانند این استان در کدام قسمت از جغرافیای کشور وجود دارد که این نشان از ناشناخته بودن ما دارد و به همین دلیل این استان عقب‌تر از استان‌های دیگر است.

وی با اشاره به عدم وجود بیمارستان در برخی از شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: یکی از مسائل شهرستان خانمیرزا عدم وجود بیمارستان در این شهرستان است، علیرغم اینکه خیرین زمینی را برای ساخت بیمارستان به مدت دو سال است که اهداء کرده‌اند هیچ اقدام مثبتی در این خصوص انجام نشده است.

 نماینده استان چهارمحال و بختیاری در شورای عالی استان‌های کشور گفت: با توجه به اینکه بیمارستان لردگان و بروجن در مسیر خانمیرزا بوده اما باید دقت داشت که فاصله این بیمارستان‌ها از خانمیرزا در ۵۰ الی ۶۰ کیلومتری شهرستان خانمیرزا است، با این حجم از مراجعات کادر درمان توان رسیدگی به این تعداد افراد را ندارند.

فعالیت شبانه‌روزی مراکز بهداشتی روستایی ضرورت دارد

باقری با اشاره به زمان‌بر بودن احداث بیمارستان، بیان داشت: احداث یک بیمارستان پروسه زمان‌بری در طی ۲ تا ۴ سال است و باید واقع بین بود پس قبل از احداث بیمارستان در خانمیرزا، یک اورژانس تروما احداث شود چرا که می‌تواند به سوانح رانندگی و دیگر مشکلات کمک کند، این مرکز اورژانس تروما در خانمیرزا باری از دوش بیمارستان لردگان و علوم پزشکی بر می‌دارد.

نماینده شهرستان خانمیرزا در شورای اسلامی استان تصریح کرد: راه اندازی آزمایشگاه، سونوگرافی و … با همکاری بخش خصوصی در خانمیرزا بسیار موثر است، شهر آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا بوده که در چند سال گذشته بخش زایمان داشت اما متاسفانه غیرفعال شده است، انتظار می‌رود این بخش فعال شود.

باقری خاطرنشان کرد: چند روستای بزرگ از جمله جوانمردی، مرادان و ارمند در روستای خانمیرزا وجود دارد که دارای مراکز بهداشت هستند اما اگر به صورت شبانه‌روزی فعالیت کنند کمک شایانی به مردم است. استدعا می‌شود از نیروهای بومی در شبکه بهداشت و درمان خانمیرزا استفاده کرد که قطعا دلسوزی و آشنایی بیشتری با مشکلات دارند.

پایان پیام/