شهردار منطقه ۱۱ تهران از استقبال چشمگیر بیش از ۵۰ هزار گردشگر نوروزی از اماکن تاریخی و موزه‌های منطقه ۱۱ در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد موسوی شهردار این منطقه از استقبال گردشگران نوروزی از اماکن تاریخی و موزه‌های منطقه ۱۱ خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای به دست آمده در ایام نوروز ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ هزار گردشگر از موزه‌های منطقه ۱۱ بازدید داشته اند.

موسوی ضمن اشاره به افزایش این آمار نسبت به دو سال گذشته گفت: خوشبختانه با هماهنگی‌های به عمل آمده و توجه مردم به پیمان‌های بهداشتی، شاهد افزایش آمار استقبال تهرانگردان و گردشگران نوروزی برای تفریح و گردشگری در محلات مرکزی تهران بودیم.

شهردار منطقه ۱۱ گفت: کلیه شرایط برای تسهیل استفاده شهروندان از امکانات گردشگری توسط معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه در نظر گرفته شد و با برگزاری تورهای منظم گردشگری با اتوبوس‌های دو طبقه و ماشین‌های برقی، شهروندان برای بازدید از اماکن تاریخی اشتیاق بیشتری نشان دادند.

وی خاطر نشان کرد: نظافت و شست و شوی روزانه محور اماکن تاریخی و گردشگری در ایام نوروز مکرراً توسط عوامل اجرایی معاونت خدمات شهری و محیط زیست انجام شد.

شهردار منطقه ۱۱ در انتها ضمن اشاره به هویت تاریخی و فرهنگی این منطقه افزود: در بهار ۱۴۰۱ میزبان حضور گردشگران هستیم و شهروندان می‌توانند پس از اتمام تعطیلات نوروزی نیز از اماکن تاریخی منطقه ۱۱ شامل: موزه جنگ، موزه قرآن، موزه مقدم، موزه دخانیات، موزه روان پزشکی، موزه ثبت احوال، موزه خیابان حضرت ولیعصر عج و بافت تاریخی این منطقه بازدید به عمل آورند.