عملیات اجرای سازه، معماری و تجهیزات فاز اول خط سه قطار شهری مشهد برای اتصال خطوط قطار شهری به حرم مطهر، پایانه مسافربری امام رضا(ع)، فرودگاه و راه‌آهن طی مراسمی با حضور وزیر کشور، رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولان کشوری و استانی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، بر این اساس عملیات اجرایی سازه و معماری و تجهیز هفت ایستگاه از جمله میدان شهدا، باب‌الجواد(ع) و پایانه امام رضا(ع) در ۶ کیلومتر از فاز اول خط سه قطار شهری مشهد حد فاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا(ع) آغاز شد.

 با اجرای این ایستگاه‌ها و بهره‌برداری از فاز اول خط سه خطوط یک، دو و سه قطار شهری مشهد به حرم مطهر، فرودگاه، راه‌آهن و پایانه مسافربری امام رضا(ع) متصل خواهد شد.

وزیر کشور در مراسم آغاز عملیات ساخت و تجهیز ایستگاه‌های فاز اول خط سوم قطار شهری مشهد به حرم مطهر رضوی گفت: حداقل هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای ساخت قطارشهری مشهد در سال ۱۴۰۱ اختصاص یافته‌ است.

وحیدی افزود: برای سال ۱۴۰۰ نیز حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای این پروژه در مشهد اختصاص یافت.

وزیر کشور با بیان اینکه مترو ضرورت زندگی امروزی است و باید تقویت شود، گفت: اتصال خطوط قطار شهری در هسته مرکزی مشهد و همچنین رسیدن مترو به حرم مطهر رضوی منجر به سهولت حمل و نقل زائران و مجاوران می‌شود و باید این کار با سرعت بیشتری دنبال شود.