آئین “جشن ملی پرچم” همزمان با ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی علیرضا زاکانی شهردار تهران در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین “جشن ملی پرچم” همزمان با ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی علیرضا زاکانی شهردار تهران و با حضور مسؤولان کشوری و لشکری، نمایندگان خارجی و رؤسای هیأت‌های دیپلماتیک مقیم تهران برگزار و طی آن، بلندترین و بزرگترین پرچم کشور برافراشته می‌شود.

در آئین جشن ملی پرچم در روز جمهوری اسلامی که جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱، از ساعت ۱۶:۳۰ در محل «جنب دریاچه هنر» واقع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود، محمد معتمدی قطعات ملی و میهنی را اجرا می‌کند.

جشن ملی پرچم، امسال برای هشتمین دوره، در قالب جشنواره نوروزی «لبخند بهار» به همت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را به صورت زنده از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی دنبال کنند.

گفتنی است؛ این مراسم ملی و میهنی در سالروز جمهوری اسلامی ایران تنها مراسم رسمی کشور در این روز باشکوه است که پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران برافراشته می‌شود و بلندترین و سنگین‌ترین پرچم کشور به ارتفاع ۱۵۰ متر و وزن ۳۰۰ کیلوگرم با ابعاد ۲۲ در ۴۶ متر معادل ۱۰۲۴ مترمربع به اهتزاز در می‌آید.