نخستین گلخانه کودک منطقه ۱۹ با اختصاص فضایی در سرای محله شریعتی جنوبی افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدایت شهردار منطقه هدف از ایجاد این گلخانه را فرهنگ سازی و ایجاد علاقه در بین کودکان نسبت به طبیعت و محیط زیست اعلام کرد و گفت: در این گلخانه زمینه آموزش کودکان در خصوص نحوه کاشت دانه و مراحل رشد گیاه فراهم شده است.

او ادامه داد: باغبانان کوچک با استفاده از ابزار و شرایطی که در این گلخانه برای آنها فراهم شده است می‌توانند ضمن یادگیری در قالب بازی، دانه‌های مورد علاقه خود را بکارند و با نحوه نگهداری آنها آشنا شوند.

هدایت در بخش دیگری با اشاره به وجود دو مزرعه خانواده در این منطقه واقع در بوستان‌های ولایت و شریعتی باهدف آشناکردن شهروندان با نحوه کاشت و نگهداری انواع گیاهان و سبزیجات اعلام کرد: بستر کاشت گونه‌های متناسب با فصول پاییز و بهار در این مزارع با تحویل بذر و خاک مناسب فراهم شده است.

شهردار منطقه همچنین به آماده سازی مزارع خانواده برای کاشت گونه‌های بهاری در اوایل فصل و همزمان با روز طبیعت اشاره و بیان کرد: در این فضای شاد و سرگرم کننده شهروندان ضمن تعامل آموزشی با هم، بصورت خودجوش بذرپاشی و علف کشی کرده و پس از نگهداری و رشد گیاه، محصولات خود را برداشت و استفاده می‌کنند.