سروری ضمن تبریک سال ۱۴۰۱ و نوروز باستانی گفت: هدف‌گذاری شورای عالی استان‌ها یک تعامل حداکثری با تمام قوا و همه دستگاه‌هاست. ما امیدواریم با هم‌افزایی بتوانیم کارهای بر زمین مانده‌ای که نیاز به تلاش و کوشش دارد را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، پرویز سروری رئیس شورای عالی استان‌ها، در پیامی ضمن تبریک آغاز سال نو ایرانی و فرارسیدن نوروز باستانی به ملت بزرگ ایران و به‌ویژه جامعه شورایی کشور گفت: خوشحالم که سال نو را با ولادت حضرت صاحب الزمان آغاز می‌کنیم. این نوید بخش پیروزی‌ها و کامیابی‌ها و پیشرفت‌ها است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ اولین سال دولت مردمی و شورای ششم است، افزود: هدف‌گذاری شورای عالی استان‌ها تعامل حداکثری با تمام قوا و همه دستگاه‌هاست. ما امیدواریم با هم‌افزایی بتوانیم کارهای بر زمین مانده‌ای که نیاز به تلاش و کوشش دارد را انجام دهیم.

سروری تصریح کرد: آنچه که توقع می‌رود این است که من به عنوان خادم جامعه شورایی و شورائیان کشور به عنوان سروران ما برای یک تحول عظیم آماده باشیم. چراکه نهاد شورا باید به جایگاهی که قانون اساسی تعیین کرده برسد و این جز با تلاش و کوشش و حرکت‌های جهادی از سوی جامعه شورایی امکان‌پذیر نیست.

رئیس شورای عالی استان‌ها در بخش دیگری از پیام خود به اهمیت آموزش شوراها اشاره کرد و گفت: انجام یک حرکت جدی آموزش جامعه شورایی و تعامل و تفاهمنامه‌های عملیاتی و کاربردی با دستگاه‌های اجرایی لازمه بازیگری شوراها در مدل توسعه کشور است.

وی ادامه داد: همچنین شورای عالی استان‌ها باید بتواند نقش خود را در حل مشکلات کشور ایفا کند. از این رو ما آماده هستیم راه‌کار حل مشکلات کشور و پیشنهادات عملی را از تمام کارشناسان مدیریت شهری و روستایی کشور دریافت و زمینه اجرای آن‌ها را فراهم کنیم.

سروری در پایان ضمن آروزی توفقی و شادکامی برای مردم ایران و جامعه شورایی کشور گفت: امیدوارم موضوعات مطرح شده با هم‌افزایی و همکاری همه کارشناسان و دلسوزان و دست‌اندرکاران اجرایی شود.

پایان پیام/