نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیام نوروزی گفت: از همین روی برای سال ۱۴۰۱ طبق تعهدات دولت، موضوع حمل و نقل عمومی پر رونق خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیام نوروزی خود، ضمن تبریک نوروز، در حالی که سال ۱۴۰۱ را سالی مشحون از موفقیت‌ها و پیروزی‌ها برای ملت ایران خواند، اظهار داشت: هم زمانی این سال با نام و یاد امام زمان در ایام ولادت ایشان آغازگر و نشانه موفقیت‌های ملت ایران در آینده خواهد بود.

وی در ادامه گفت: دولت امیدوار است که سقف بودجه را در ماه‌های اولیه این سال تحقق بخشد تا بتوانیم در جهت کمک به مردم و کاهش قیمت‌ها و افزایش خدمات، اقدامات اساسی را انجام دهیم.

نایب رئیس شورا ضمن پیشنهاد ارائه گزارشی از تحقق شعار سال ۱۴۰۰ خطاب به مسئولین، در ادامه اظهار داشت: با اینکه دولت جدید نیمی از سال را در اختیار داشت، اما اقدامات مناسبی را در جهت گشایش کسب و کار و مانع زدایی از صدور مجوزها انجام داده است که این موضوع آثار خوبی دارد و ما نیز در شورای شهربیشترین تلاش خود را صرف کاهش زمان صدور پروانه کردیم که اولین مصوبه ما در بدو ورود به شورا در این رابطه بود و در پایان سال ۱۴۰۰ نیز مصوبه تکمیلی دیگری در خصوص کاهش برورکراسی صدور پروانه و ساخت و ساز داشتیم. و این یعنی عزمی جزم شده که خدمات آسان‌تر صورت بگیرد.

سروری سپس درخصوص برنامه‌ها و فعالیت‌های شورا گفت: در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تلاش کردیم نگاهی تحولی به شهرداری و مدیریت شهری به وجود بیاوریم و مخروط بودجه بندی را تغییر دهیم تا اولویت‌های بودجه را در مناطاق جنوبی تهران تحقق بخشیم و این یعنی بیشترین سطح خدمات ۱۴۰۱ برای کاهش فاصله شمال و جنوب تهران است و ما در این مدت کوتاه نیز توانستیم بخش قابل ملاحظه‌ای از این برنامه را محقق کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: برای تهرانی که دچار کمبود وسایل و تجهیزات حمل و نقل است، تا پایان سال، هزار دستگاه اتوبوس را به ظرفیت ناوگان اتوبوسرانی اضافه کرده‌ایم و از همین روی برای سال ۱۴۰۱ طبق تعهدات دولت، موضوع حمل و نقل در حوزه مترو، اتوبوس و تاکسی پر رونق خواهد بود و این تلاشی است برای کاهش آلودگی و افزایش ظرفیت‌های حمل و نقل عمومی پایتخت.

نایب رئیس شورا در پایان خطاب به شهروندان اظهاری امیدواری کرد که با تلاش شورا و اقدامات شهرداری سالی پر از موفقیت و خدمت را به مردم عزیز تهران ارائه خواهیم کرد و این امیدیست که در سال ۱۴۰۱ به تحقق خواهد نشست، چون نمایندگان شما در شورای شهر عزم خود را برای نظارت مستمر وهدایت دقیق و اعمال حمایت‌های جدی جزم کرده‌اند تا زمینه‌های تحقق وعده بودجه ۱۴۰۱ و شعارهای انتخاباتی را محقق کنند