کارناوال‌های موزیکال عروسکی آموزش شهروندی به مناسبت نوروز ۱۴۰۱ در محلات منطقه ۱۹ به گردش درآمدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت شهرداری منطقه ۱۹ گفت: این کارناوال‌ها به منظور ایجاد لحظاتی شاد و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان به همراه انتقال مفاهیم حوزه شهروندی به مدت سه روز در معابر اصلی منطقه به حرکت در آمده اند.

وی ادامه داد: کارناوال آموزشی – ترویجی عروسکی در سه نوع کارناوال تخم‌های رنگی، کارناوال گل‌ها و اجرای عروسک‌های بومی محلی است که در همین راستا کارناوال تخم‌های رنگی روز پنجشنبه ۲۶ اسفند از ورودی شهرک گلسار محله دولتخواه جنوبی تا باغچه همسایگی طرح ارتقای آپارتمان نشینی به اجرای نمایش پرداختند.

هدایت افزود: همچنین کارناوال گل‌ها در روز شنبه ۲۸ اسفندماه از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۱۷ از ابتدای مرکز بهداشت آیت تا انتهای کوچه ۳۰ و عروسک‌های بومی و محلی نیز دوشنبه ۱ فروردین ماه از ساعت ۱۵ لغایت ۱۶:۳۰ در بوستان ۲۲ بهمن حرکت می‌کنند.

شهردار منطقه در ادامه به تشریح بخشی از برنامه‌های استقبال از بهار ۱۴۰۱ در حوزه آموزش شهروندی پرداخت و گفت: اجرای گذر شادی کودکان در محله شکوفه، اجرای نمایش با موضوعات استقبال از بهار، کاهش تولید زباله، ایمنی و مدیریت بحران، برگزاری مسابقه شعرخوانی و دعای تحویل سال توسط کودکان در کنار سفره هفت سین، اجرای برنامه مجازی قاب همسایگی در راستای ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی و غبارروبی مساجد با مشارکت شهرداران مدارس از برنامه‌های اجرا شده به همین مناسبت هستند.