شهردار منطقه ۲۲ در حاشیه افتتاح نخستین پسماند مارکت، گفت: در این غرفه شهروندان می‌توانند در ازای پسماند خشک مواد غذایی تهیه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین پسماند مارکت منطقه ۲۲ با حضور وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۲۲، مدیران شهری، شورایاران محله هوانیروز، هنرمندان و شهروندان در بوستان شب بو محله هوانیروز افتتاح شد.

وحیدرضا محمدی در حاشیه این افتتاحیه گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف افتتاح این مجموعه بالا بردن فرهنگ تفکیک پسماند خشک، کاهش تولید پسماند تر، افزایش حداکثری تفکیک در مبدا، کاهش هزینه‌های جمع‌آوری پسماند از سوی مدیریت شهری و همچنین توجه به اقتصاد شهری و خانواده است.

شهردار منطقه ۲۲ افزود: در این غرفه شهروندان می‌توانند در ازای پسماند خشک مواد غذایی تهیه کنند و همچنین طرح گلماند در این مجموعه به اجرا در می‌آید و شهروندان می‌توانند با ارائه پسماند خشک گل و گیاه آپارتمانی تحویل گیرند.

علیرضا علی‌بخشی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ نیز در این باره گفت: منطقه ۲۲ اقدامات گوناگونی را در چهار ماه اخیر در حوزه پسماند خشک به اجرا درآورده است؛ به‌طوری که میزان جمع‌آوری پسماند در غرفه‌ها افزایش پیدا کرده است و همچنین شهروندان در اجرای طرح‌های شنبه‌های بدون پسماند و طرح کاپ مشارکت بسیار بالا دارند.

علی‌بخشی ادامه داد: از جمله طرح‌هایی که در این منطقه در حال اجرا است جمع‌آوری خشکاله (پوست میوه و صیفی جات) است که در صورت اجرای صحیح این طرح شاهد کاهش شدید پسماند تر خواهیم بود.

پسماند مارکت محلی است که در آن ارزش ریالی پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی‌های پلاستیکی، شیشه‌ای، الکترونیکی، فلزی و… بر اساس قیمت‌های مصوب سازمان مدیریت پسماند شهر تهران مشخص شده و شهروندان می‌توانند معادل ریالی آن از اجناسی که در این پسماند مارکت وجود دارد خریداری کنند.