معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به نقش شهرداری تهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: کودکان سرمایه‌های کشور و آینده سازان این مرزوبوم هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جشن بهار مهدوی ویژه کودکان کار در آستانه میلاد با سعادت حضرت قائم (عج) و همچنین عید باستانی نوروز ۱۴۰۱ صبح امروز با حضور مدیران شهری حوزه فرهنگی و اجتماعی و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

در ابتدای این مراسم معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کودکان سرمایه‌های کشور و آینده سازان این مرزوبوم هستند، گفت: از خداوند خواستاریم تا توفیق هرچه بیشتر خدمت به شما کودکان را به ما عطا کند.

محمدامین توکلی‌زاده به نقش شهرداری تهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: شهرداری تهران با تمام قوا در کنار ارگان‌های ذیربط برای کاهش آلام شما عزیزان بیش از پیش تلاش خواهد کرد و نیازمند دعای شما فرشتگان الهی هستیم.

در ادامه این مراسم احمد احمدی‌صدر مدیرعامل سازمان رفاه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی ضمن تبریک این ایام ویژه گفت: با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین گروه‌های مورد جامعه از سوی سازمان، کودکان کار در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند، بر آن شدیم تا روزی شاد را برای این کودکان رقم بزنیم.

احمدی صدر افزود: کودکانی که برای معیشت خانوار زحمت می‌کشند، جایگاه ویژه‌ای نزد پروردگار دارند و وظیفه ما به عنوان یکی از متولیان کمک و حمایت از این قشر این است تا ضمن استعدادیابی این فرشتگان، در راستای پرورش و ارتقا این استعدادها گامی اساسی برداریم.

اجرای برنامه‌های شاد و متنوع، مولودی خوانی، اهدای جایزه و بسته‌های حمایتی معیشتی در آستانه عید نوروز از مهم‌ترین برنامه‌های بهار مهدوی است.

در برنامه امروز بهار مهدوی که در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، محمدامین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، سمانه زمانی مدیر کل بهزیستی استان تهران و مرتضی امیری اسفندقه دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه شعر و ادب فارسی حضور داشتند. همچنین هنرمندان مردمی از جمله عنایت بخشی، کیانوش گرامی و امیر باران لویی از مهمانان این جشن بودند.

جشن بهار مهدوی، پنجمین ویژه برنامه کودکان مراکز پرتو است که در دو ماه اخیر توسط سازمان رفاه برگزار شده است.