شهردار منطقه ۱۳ گفت: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در برخی از محلات، ساز و کاری فراهم کردیم تا بوستان‌های جدید در محلات مورد نیاز افتتاح شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با ۲۵ اسفندماه، روز شهردار، مراسم اختتامیه جشنواره شهید باکری با حضور مهدی بابائی عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این شورا، حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، محمدهادی علی‌احمدی شهردار منطقه ۱۳، معاونان و مدیران در محل سالن آمفی تئاتر مجتمع کوثر برگزار شد.

علی‌احمدی در ابتدای این آئین با اشاره به برگزاری اولین جشنواره شهید باکری در منطقه ۱۳ با محوریت روز درختکاری به مدت ۱۰ روز گفت: با طراحی و برگزاری این جشنواره سعی کردیم کار متفاوت و جدیدی را در این دوره مدیریت شهری رقم بزنیم تا برای شهروندان نیز در آستانه فصل بهار این اقدامات ملموس باشد.

شهردار منطقه ۱۳ با بیان اینکه، مراسم روز درختکاری در منطقه ۱۳ تنها به یک برنامه و فعالیت خاص محدود نشد و طی ۱۰ روز و به یاد شهدا در نقاط مختلف منطقه، نهال کاشته شد، افزود: در کنار کاشت نهال برای کمک به حفظ و توسعه محیط زیست، با این اقدام که به یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، آتش‌نشان، سلامت و گمنام صورت گرفت و تلاش کردیم تا مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

وی با اشاره به خصایص و ویژگی‌های اخلاقی شهید باکری به‌عنوان نمونه تمام عیار بنده صالح و وارسته پروردگار اظهار کرد: با نام‌گذاری جشنواره درختکاری به نام شهید مهدی باکری، سعی کردیم به نوعی شهروندان به ویژه نسل جوان را با این شهید بزرگوار آشنا کرده تا در مورد ایشان بیشتر فکر و مطالعه کنند و این امر، هدف نهایی ما از برگزاری این جشنواره بود.

علی‌احمدی با بیان اینکه حدود پنج ماه است توفیق خدمت به شهروندان در این منطقه را داشتم، ادامه داد: منطقه ۱۳ در سال جدید چشم‌انداز روشن و امید بخشی دارد و طرح‌ها و فعالیت‌های خوب و متفاوتی در این منطقه اجرایی می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در برخی از محلات، ساز و کاری فراهم کردیم تا بوستان‌های جدید در محلات مورد نیاز افتتاح شود.

وی، نظافت و نگهداشت شهر را یکی از وظایف اصلی شهرداری برشمرد و گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، با فعالیت کارگران زحمتکش و نظارت مدیران، خدمات مختلف و با کیفیتی ارائه می‌شود و در این راستا، منطقه ۱۳ توانست، امتیاز خوبی را در شهر تهران کسب کند.

مهدی بابائی، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این آئین ضمن خداقوت به شهردار و دست اندرکاران جشنواره شهید باکری، خواستار استمرار اقدامات این چنینی در سطح محلات شد و افزود: شورای شهر تهران به سطوح محله‌ای در شهر توجه و تاکید داشته و برای ساماندهی عادلانه تر خدمات تلاش می‌کند. از این رو سیاست‌گذاری‌ها بر اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس و تعیین تکلیف پروژه‌ها معطوف شده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نام‌گذاری ۲۵ اسفندماه به عنوان روز باغبان از فعالان و کارگران خدوم فضای سبز قدردانی کرد و گفت: امیدوارم ضمن حفظ سرانه موجود فضای سبز و توسعه آن بتوانیم این سرانه را به‌صورت عادلانه در سطح شهر توزیع کنیم.

در ادامه، نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن قدردانی از مدیریت منطقه ۱۳ در برگزاری جشنواره شهید باکری گفت: ابتکار منطقه در برگزاری این جشنواره قائل تقدیر است و این اقدام می‌تواند به عنوان الگویی در مناطق شهر تهران تسری یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقامیری به ضرورت حفظ باغات و فضای سبز در شهر تهران اشاره کرد و افزود: برای حفظ محیط زیست و هوای پاک باید راهکار جدی و اساسی اندیشیده شود که یکی از آنها برقی کردن خودروهاست.

رونمایی از تندیس جشنواره شهید باکری، تجلیل از کارگران و کارمندان و مدیران نمونه، اجرای گروه سرود اسرا، پخش کلیپ و موسیقی از جمله بخش‌های دیگر جشنواره شهید باکری با محوریت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه بود.