مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از نورافشانی تمام مناطق تهران به‌مناسبت جشن نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا صیادی از نورافشانی در مناطق ۲۲ گانه تهران به‌مناسبت جشن میلاد حضرت ولی‌عصر (عج) خبر داد و گفت: هم‌زمان با ولادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود (ع)، علاوه بر نورافشانی در مناطق ۲۲ گانه تهران، جشنواره نور باران و نصب پرچم‌های متعدد را به مناسبت عید نیمه شعبان خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران افزود: نورافشانی‌های عید نیمه شعبان در سطح میدان‌های مهم شهر، معابر اصلی و در تمام ۲۲ منطقه شهرداری تهران، به مناسبت این عید با سعادت و بزرگ اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: نصب ریسه‌ها، اجرای تونل‌ها، و المان‌های نوری در بلوار کشاورز از دیگر بخش‌های این جشنواره نوری است که در آستانه جشن بزرگ نیمه شعبان اجرا شده است. علاوه بر این موارد، المانی نیز به شکل گل نرگس در میدان ولیعصر، اجرا شده است.

صیادی درباره نورافشانی‌های مربوط به عید نیمه شعبان گفت: به مناسبت جشن نیمه شعبان، مراسم نورافشانی رأس ساعت ۲۱ در تمامی مناطق ۲۲ گانه پایتخت برگزار می‌شود. علاوه بر تمامی این مناطق، در محوطه برج میلاد نیز مراسم نورافشانی ویژه برگزار خواهد شد.

به گفته صیادی با توجه به همخوانی نام میدان ولیعصر با نام موعود دوازدهم شیعیان، ۱۰ طاق نصرت و نوری در این مسیر نصب شده و سقف نیز با تزئینات نوری کار می‌شود. علاوه بر این اقدامات سازمان زیباسازی ۱۵ ابر پرچم مزین به نام حضرت مهدی (عج) و ۲۱ هزار متر مربع پرچم در ابعاد کوچک‌تر را در سطح شهر نصب کرده است.