معاون شهردار منطقه ۲ گفت: به‌منظور طراوت بخشی به محیط شهری و در ادامه گل‌کاری بهاره با نصب المان‌ طاووس مزین به گل‌های بهاری در میدان صنعت، محیط بهاری زیبا و چشم‌نواز بوجود آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جعفری از تزئین میدان صنعت با نصب المان طاووس مزین به گل‌های بهاری به‌منظور طراوت‌بخشی به محیط شهری و در ادامه گل‌کاری بهاره خبر داد و گفت: با توجه به رویکردهای مدیریت شهری در تلطیف و ایجاد نشاط در فضاهای شهری، جانمایی المان‌های نوروزی و نورپردازی معابر در دستور کار قرار گرفت.

معاون شهردار منطقه ۲ ادامه داد: میدان صنعت به عنوان یکی از میادین اصلی منطقه، روزانه پذیرای تعداد زیادی از شهروندان است و بدین منظور المان طاووس با گل‌های بهاری با هدف ایجاد چشم‌انداز زیبا در این میدان جانمایی و زیبایی‌های بهار به تصویر کشیده شد.

وی با اشاره به نصب ۲۰ المان حجمی در میادین و معابر گفت: این طرح تلاشی برای وارد کردن هنر در زندگی روزمره شهروندان و تزریق لطافت و شادابی در معابر شهری است.

جعفری گفت: المان‌های طنین نوروز در چهارراه سرو، کوچ فلامینگو در میدان سماء و همچنین المان‌ها نوشتاری از شعرهای بهارانه در بزرگراه شیخ فضل اله نوری در ورودی منطقه ۲، حاجی فیروز در میدان بهرود، المان بابا نوروز در میدان تیموری، هفت سین تخم مرغی در میادین توحید و فرحزاد و … نصب شد.

معاون شهردار منطقه ۲ همچنین از جانمایی فلاورباکس و گلجای با گلکاری‌های متنوع در معابر و میادین منطقه خبر داد و گفت: گلدان‌های شهری به عنوان عنصری برای زیباسازی محیط هستند و در این طرح از گل‌های فصلی استفاده شده و گلدان‌ها مانند قابی هستند که زیبایی‌های طبیعت در فصل بهار را به نمایش گذاشته‌اند.

وی در پایان گفت: مزین شدن بدنه بزرگراه‌ها با فرش گل از دیگر اقدامات اجرایی اداره فضای سبز است.