شهردار منطقه ۳ با تشریح تدابیر لازم برای برگزاری چهارشنبه‌سوری ایمن در این منطقه از جمع‌آوری سطل‌های زباله پلاستیکی برای جلوگیری از آتش‌افروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید جوانی به پیش‌بینی تدابیر مراسم چهارشنبه‌سوری در چارچوب رعایت نکات ایمنی و همراهی با مردم اشاره کرد و گفت: به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی شهرداری با همکاری ارگان‌های مرتبط اعم از آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، مراکز درمانی، آب و فاضلاب و… در آماده باش کامل هستند تا در صورت مشکل در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع آن اقدام کنند.

شهردار منطقه ۳ افزود: جمع‌آوری ضایعات، سرشاخه‌ها، مواد قابل اشتعال، شارژ کپسول‌های اطفای حریق، آمادگی تمامی خودروها، مجهز کردن نیروهای اجرایی با استفاده از تجهیزات پشتیبانی انبار به‌صورت موقت، گشت‌زنی عوامل ۱۳۷ و ناحیه در محلات، هماهنگی با سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، تخلیه کامل مخازن زباله، جمع‌آوری سطل‌های زباله پلاستیکی، شناسایی نقاط حادثه‌خیز، آبیاری فضای سبز هنگام غروب برای جلوگیری از آتش افروزی، پر کردن تانکرهای آب و واترجت‌های مستقر در نواحی تا پیش از آغاز مراسم چهارشنبه آخر سال باید انجام شود.

وی تصریح کرد: چند سالی است که برای کاهش مشکلات احتمالی، افزایش سطح ایمنی و ایجاد فضایی شاد و مفرح، شاهد برگزاری مراسم اصلی این سنت ملی در فضای پارک‌ها هستیم که ضمن استقبال از این حرکت فرهنگی، این اماکن آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به علاقمندان را دارند.

جوانی، حفاظت و مراقبت از باغ‌های سطح منطقه ۳ به خصوص باغ‌های خشک یا رها شده تاکید کرد.

در ادامه شهردار منطقه ۳ درباره پدافند غیرعامل و تشکیل کمیته ایمنی و بحران در منطقه گفت: با چهار محور، نظم، شناخت، برنامه‌ریزی و اجرا باید گام‌های اساسی در خصوص پدافند غیرعامل برداشت.