شهردار منطقه ۲ گفت: ۵۶ پروژه شهری منطقه‌ای و محله‌ای در قالب ۳۲ عنوان با هدف ارتقای زیست شهری احداث و آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی صالحی از آماده بهره‌برداری شدن ۵۶ پروژه شهری منطقه‌ای در قالب ۳۲ عنوان با هدف ارتقا زیست شهری خبر داد و گفت: پروژه‌ها بر اساس نیازها و ظرفیت‌های شناسایی شده، در چند بخش فرهنگی، عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری طراحی و احداث شد.

وی بهسازی فضاهای شهری، ارتقای سرانه‌ها و توسعه زیرساخت‌ها در تحقق ایجاد شهر انسان محور را مهم‌ترین راهبرد مدیریت منطقه در اجرای طرح‌های عمرانی برشمرد.

صالحی با اشاره به ویژگی‌های منطقه در توسعه فضاهای تفریحی و گردشگری گفت: منطقه ۲ به لحاظ وجود بوستان‌ها و امکانات تفریحی از جذابیت گردشگری برخوردار است بر همین اساس پروژه‌های تفریحی و فرهنگی همچون پارک آدرنالین، مجموعه بازی‌های فکری با هدف تأمین رضایت شهروندان طراحی و احداث شد.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۲ به دنبال استفاده بهینه از ظرفیت‌ها برای تقویت زیرساخت‌های پیاده‌روی است، افزود: بدین منظور پل تندرستی برفراز بزرگراه شیخ فضل اله نوری احداث شد و با بهره‌برداری از این پل، بوستان فدک به بوستان ۱۳ هکتاری در ضلع شمال بزرگراه شهید همت متصل می‌شود و شهروندان می‌توانند از این مسیر طولانی به عنوان فضایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.

شهردار منطقه ۲ عنوان کرد: به منظور بهبود شبکه معابر شهری و بزرگراهی و همچنین تسهیل در دسترسی همه شهروندان و همچنین افراد کم توان به امکانات شهری، طرح‌های عمرانی در قالب احداث لوپ بلوار فرحزادی به بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی، مناسب سازی معابر، بوستان‌ها و ساختمان‌ها، احداث و تکمیل خیابان گلبهار و بهسازی خیابان شهید مهدی فرحزادی و همچنین اجرای عملیات روکش آسفالت اجرا شد.

وی رفع مشکلات ترافیکی و ایمن سازی معابر را از دیگر طرح‌های اجرایی برشمرد و گفت: ساماندهی ترافیک خیابان زنجان شمالی با انتقال ورودی مجموعه ستاد ترخیص خودرو از خیابان زنجان به حبیب اللهی، احداث پهلوگاه اضطراری در بزرگراه یادگار امام (ره) و همچنین اصلاح هندسی در ۹ نقطه از معابر و … ازجمله طرح‌های ترافیکی آماده بهره‌برداری است.