نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به استقبال و حضور فراوان گردشگران در این استان، بیان کرد: اما در اختصاص بودجه به موضوع مسافرپذیری مازندران توجه نمی‌شود.

صادق برزویی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه این استان همواره و به ویژه در ایام نوروز پذیرای هموطنان از تمام نقاط کشور است، گفت: مازندران حدود ۴ میلیون جمعیت دارد اما در تعطیلات آخر هفته و ایام نوروز این تعداد به ۱۲ میلیون نفر هم می‌رسد.

وی در این رابطه افزود: تخریب زیرساخت و جاده‌ها، آلودگی، تخریب محیط‌زیست و موضوع پسماندها، بخشی از چالش‌هایی است که حضور این تعداد گردشگر برای استان مازندران به وجود می آورد اما متأسفانه بودجه استان با این وضعیت همخوانی ندارد و به مسافرپذیری مازندران در اختصاص بودجه توجه نمی شود و باید از دولت خواست، به بودجه مازندران نگاه ویژه ای داشته باشد.

برزویی در ادامه اظهار داشت: اماکن مذهبی و تاریخی، توریستی و تفریحی، جنگل‌های زیبای هیرکانی و بوم گردی‌های فراوان از دیگر جاذبه‌های گردشگری استان مازندران به غیر از دریا و سواحل است که این ظرفیت بزرگ، شایسته توجه بیشتری است.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها در بخش دیگری از این گفت‌وگو به موضوع پسماندها نیز پرداخت و گفت: قطعاً حجم بالای مسافر با ازدیاد زباله همراه است و از این حیث فاجعه‌ای در این استان در حال رقم خوردن است، هرچند همه ما باید برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم اما بودجه دفع پسماند در شهرهای مازندران همان بودجه معمول یک شهر بدون در نظر گرفتن گردشگران بسیار است و این بودجه کفاف جمع آوری زباله را نمی‌دهد.

برزویی در پایان خواستار رسیدگی به وضعیت راه‌های مواصلاتی استان مازندران نیز شد و بیان کرد: به طور مثال جاده قائمشهر به ساری که در ایام تعطیل جزو یکی دو مسیر پرتردد کشور است، به همان شکل سال‌ها قبل خود مانده و این موضوع نیز باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

پایان پیام/