سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۴ از اجرای پویش زیباترین سبزه زیست‌محیطی به‌منظور ترویج فرهنگ درخت‌کاری و جلوگیری از هدر رفت آب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین شیخ سفلی با اشاره به اینکه با نزدیک شدن سال نو و سرآغاز فصل بهار، پیاده رو های شهر از بساط هفت سین و سینی‌های سبزه پُر می‌شود، گفت: سبزه‌ها بیشترشان از بذر گندم است و مرسوم است که سبزه را تا روز سیزدهم نوروز نگاه داشته و همراه با آن بدی‌ها و کدورت‌ها را دور بریزند و از طرفی نیز دور ریختن سبزه در طبیعت آسیب به محیط زیست زده و علاوه بر آن بخشی از این گندم که صرف رویش سبزه می‌شود می‌تواند نان سفره‌ی مردم باشد.

وی افزود: اداره آموزش‌های شهروندی در نظر دارد، با اجرای پویش بهترین سبزه زیست محیطی شهروندان را ترغیب به کاشتن بذر دوستدار محیط زیست کرده و با استفاده از سبزه مرکبات کاری ماندگار را در صفحه فعالیت خود ثبت کند.

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۴ خاطرنشان کرد: پویش سبزه زیست محیطی هم راستا با سنت‌های اصیل ایرانی مبنی بر برکت افزایی است، این پویش با توجه به نزدیک شدن به سال نو به منظور ترویج فرهنگ درختکاری، جلوگیری از اسراف و هدر رفت سالانه میلیون‌ها لیتر آب و هزاران تن گندم، بذور خوراکی و غلات برای استفاده سبزه عید در سفره هفت سین راه‌اندازی شده است.

به زیباترین سبزه زیست محیطی هدایایی تعلق می‌گیرد.