شهردار منطقه ۱۹ از مزین به سبد گل‌های بهاری شدن معابر اصلی و پل های سواره روی منطقه ۱۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت با اشاره به انجام این فعالیت در راستای استقبال از نوروز ۱۴۰۱ گفت: در همین راستا ۲۰ سبد گل در محورهای ورودی منطقه شامل پل‌های ابتدای بزرگراه خلیج فارس، حاشیه بزرگراه آزادگان، پل‌های شهید کاظمی، شهید سروری، شقایق، شکوفه، شهید سروری بوستان بزرگ ولایت و … به مساحت حدودی ۵۰۰ متر مربع کاشته شد.

شهردار منطقه ۱۹ همچنین از کاشت گل‌های فصلی از نوع شب بو و بنفشه در عرصه فضای سبز منطقه اعم از بوستان‌ها، پل‌ها و لچکی‌ها خبر داد و افزود: در آستانه فصل بهار ۳۰ فرش گل نیز در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر اصلی این منطقه کاشته شد.

وی ادامه داد: با توجه به مساعد شدن هوا و افزایش تردد شهروندان در معابر و فضاهای شهری، عملیات ایمن سازی بوستان‌ها در قالب رفع نواقص و مرمت المانها و مبلمان پارکی، معابر و ابینه، استخرها، آبنماها، دریاچه‌ها و پمپ‌ها در حال اجرا است. در همین راستا بوستان مطهری نیز برای استفاده افراد کم توان مناسب سازی و بوستان‌های فاقد وسایل تندرستی و ست‌های بازی نیز تجهیز می‌شوند.

هدایت خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت فعال بودن سرویس‌ها و چشمه‌ها، بهینه سازی سیستم آبیاری فضای سبز با هدف جلوگیری از هدر رفت منابع آبی، رفع نواقص روشنایی بوستان‌ها و شستشو و رنگ آمیزی المان‌ها و مبلمان پارکی از دیگر اقدامات اجرایی به منظور آماده سازی معابر و فضاهای شهری برای استقبال از فصل بهار هستند.