کرم‌پور نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان‌ها با اشاره به توانمندی‌های بخش گهواره، گفت: بخش گهواره به شهرستان ارتقا یابد.

قباد کرم‌پور نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها با اشاره به پتانسیل‌های اقتصادی و گردشگری بخش گهواره در استان کرمانشاه، گفت: این بخش تمام ظرفیت‌های تبدیل به شهرستان را دارد و نیاز است به شهرستان ارتقا یابد.

وی گفت: سر و سامان دادن به دو سد آزادی و زمکان که تاکنون هیچ‌گونه استفاده‌ای از آن جهت رونق بخش کشاورزی نشده و متأسفانه گاهی شاهد غرق شدن جوانان بخش و گردشگران در آن هستیم را از اولویت های این بخش دانست.

نماینده استان کرمانشاه در شورای عالی استان ها با بیان اینکه جاده‌های اکثر مناطق فرسوده‌ و فاقد راهدارخانه می‌باشد، تصریح کرد: این در حالی است که  بخش گهواره، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که تاکنون استفاده مناسبی از آن در جهت توسعه بخش نشده است.

وی ادامه داد: بخش گهواره باتوجه به وسعت جغرافیایی و جمیتی بالغ بر۲۰.۰۰۰ نفر و ۱۰۳ روستا، جا دارد به شهرستان ارتقا یابد.

این عضو شورای عالی استان ها بیان داشت: کمبود آب آشامیدنی در اکثر روستاها و نیاز به بهبود موضوع بهداشت و درمان و مکان‌های ورزشی برای جوانان روستاهای بخش گهوراه از اولویت اساسی این بخش است.

کرم‌پور در ادامه از مشکلات شورای استان کرمانشاه نیز صحبت به میان آورد و بیان کرد: شورای استان کرمانشاه شامل ۱۴ شهرستان به علت نبود امکانات از قبیل مکان مناسب و مشکلات مالی و نیز بعد مسافت و در اختیار نداشتن خودرو، در حال تعطیلی است و از ریاست محترم شورای عالی استان‌ها، خواستارم، توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.
پایان پیام/