پنجمین جشنواره شهید باکری، روز جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ با افتتاح بوستان شهدای گمنام زینبیه و کاشت نهال به یاد شهدا در منطقه ۱۳ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با پنجمین روز از جشنواره شهید باکری در منطقه ۱۳ و به مناسبت هفته منابع طبیعی، بوستان شهدای گمنام زینبیه با حضور نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، علی احمدی شهردار منطقه ۱۳، امیر مشایخی فرمانده پادگان آموزشی ۰۱ و مسئولان شهرک زینبیه و جمعی از شهروندان، افتتاح و به بهره برداری رسید.

در ابتدای این مراسم، ضمن گل افشانی مزار شهدای گمنام شهرک زینبیه، شرکت کنندگان به مقام شامخ شهدا، ادای احترام نمودند و تندیس این جشنواره توسط معاون امور مناطق شهرداری تهران رونمایی شد.

در ادامه، مسئولان با کاشت دو نهال سرو سدروس و ۵۰ اصله نهال میوه و پهن برگ به یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، در جوار مقبره شهدای گمنام شهرک زینبیه، یاد رشادت‌های این شهدا را گرامی داشتند.

همچنین، ایستگاه‌هایی نیز با عنوان محیط زیست، پسماند، فضای سبز، نقاشی کودکان، سلامت، سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ و یادواره شهدا، به شهروندان و مراجعه کنندگان خدمات مختلفی ارائه کردند.

بوستان شهدای گمنام شهرک زینبیه منطقه ۱۳ در ۷۰۰ متر مربع احداث و به آبنما و مبلمان شهری تجهیز و مزین به فرش گل و صد نهال و درخت از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۳ شده است.

اجرای سرود ملی توسط گروه مارش، امضای یادمان اولین جشنواره شهید باکری، سخنرانی فرمانده پادگان آموزشی ۰۱ از دیگر بخش‌های این مراسم بود.