معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ از اجرای طرح انضباط اجتماعی و ساماندهی سد معبر در این منطقه و در آستانه سال جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین سیگارودی با بیان اینکه پدیده دستفروشی و بساط‌گستری در حاشیه خیابان‌ها و معابر از موضوعاتی است که شهروندان همه روزه با آن مواجه هستند و بارها نسبت به آن واکنش نشان داده‌اند، گفت: امروزه سد معبر در سطح شهرها پدیده‌ای ناهنجار محسوب می‌شود؛ این در حالی است که استفاده نابجا از معابر عمومی مانع از تردد روان و اعمال حق عمومی می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ ادامه داد: در مقابل چنین رفتارهایی شهرداری و مأموران آن مکلف به رسیدگی و پیشگیری از این اقدامات و رفع سد معبر هستند.

وی عنوان کرد: انسداد پیاده‌روها باعث اختلال در رفت و آمد عادی مردم و ایجاد ترافیک در یک سمت خیابان می‌شود و این یک چالش با اهمیت است که تبعات منفی خود را بر اشتغال و زندگی روزمره مردم خواهد داشت.

سیگارودی آزادسازی پیاده‌روها و رفع سد معبر را از مهم‌ترین خواسته‌های به‌حق شهروندان برشمرد و گفت: با توجه به اینکه برخورد قهریه با پدیده سد معبر پاسخگو نیست، تدابیر لازم برای ساماندهی آن در دستور کار قرار گرفته است.