شهردار منطقه ۱۳ از تکمیل طولانی‌ترین مسیر دوچرخه تهران با ۳ هزار و ۵۰۰ متر طول در بولوار شهید دوران خبر داد.

محمد هادی علی احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه، یکی از طولانی‌ترین مسیرهای دوچرخه تهران در منطقه ۱۳ است، گفت: این مسیر ۱۸ هزار متر طول دارد که ۱۵ هزار و ۵۰۰ متر آن احداث و ۳ هزار و ۵۰۰ مترش در بولوار شهید دوران تکمیل شده و به زودی به بهره‌برداری برداری می‌رسد.

شهردار منطقه ۱۳ خاطرنشان کرد: این مسیر دوچرخه از میدان شهدا آغاز و تا میدان کلاهدوز، بولوار شهید دوران ادامه داشته و پس از آن وارد بوستان جنگلی سرخه حصار شده و از مسیر جاده تندرستی عبور می‌کند.

وی در خصوص پروژه تکمیل مسیر دوچرخه در بزرگراه شهید دوران اظهار کرد: در این پروژه، عملیات عمرانی از قبیل تخریب، زیرسازی، جدول‌بندی، بتن‌ریزی و … در بولوار شهید دوران حدفاصل میدان شهید مهتدی تا درب اول پارک جنگلی سرخه حصار اجرایی شده است.

علی احمدی تصریح کرد: علاوه بر اقدامات زیر ساختی، ایمن سازی مسیر دوچرخه با ترسیم خط کشی ویژه دوچرخه سواری به همراه نصب تابلوهای خطر نما، جانمایی گل میخ، بشکه و موانع ارتجاعی انجام شد.

شهردار منطقه ۱۳ عنوان کرد: همزمان با اجرای عملیات عمرانی مسیر دوچرخه در بولوار شهید دوران، فضای سبز حاشیه این مسیر به طول ۲ هزار متر در قالب بهسازی محور منتهی به قطب گردشگری شرق تهران و زیباسازی نمای بصری حاشیه مسیر دوچرخه بزرگراه شهید دوران توسعه یافت.

وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز اثرات مطلوبی در محیط زیست و بهبود سیمای بصری حاشیه بزرگراه دارد، خاطرنشان کرد: در این راستا، حدود ۱۲۰۰ اصله نهال کاج و سرو در حاشیه بولوار شهید دوران کاشته شد.