طرح «استقبال از بهار» در مناطق ۲۲ گانه با بیش از ۵۰۰ برنامه در حوزه‌های امور اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، فنی و عمران و شهرسازی و معماری آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، از ابلاغ دستورالعمل «استقبال از بهار» با بیش از ۵۰۰ برنامه خبر داد و گفت: دستورالعمل آماده سازی پایتخت برای استقبال از بهار به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شده است و به دنبال آن آماده سازی ۸ ورودی شهر تهران، ارتقا زیبایی بصری شهر، دیوارنگاری، مرمت و جانمایی نمادهای نوروزی، تعمیر مبلمان شهری، بهسازی معابر سطح شهر و … در دستور کار قرار گرفته است.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام مبارک ماه شعبان گفت: در حوزه‌های اجتماع، فرهنگی و خدمات شهری برنامه‌های متنوعی به مناسبت اعیاد ماه شعبان به ویژه روز نیمه شعبان تدارک دیده شده است. این برنامه‌ها که برای تمامی اقشار جامعه در نظر گرفته شده با محوریت معاونت‌های اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری شهرداری تهران در مناطق ۲۲ گانه برگزار می‌شود.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران ادامه داد: تورهای گردشگری و برنامه‌های ورزشی، سلامتی، تفریحی و اسکان مهمانان نوروزی نیز از دیگر برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و خدماتی در نوروز ۱۴۰۱ است.

وی با اشاره به آماده سازی بوستان‌های پایتخت در آستانه سال نو گفت: مناطق ۲۲ گانه با کاشت گل و درخت در بوستان‌ها، ایجاد فرش گل در حاشیه بزرگراه‌ها و معابر اصلی و بهسازی وسایل ورزشی و بازی کودکان در بوستان‌ها به استقبال بهار می‌روند.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران عنوان کرد: توسعه جنگل‌کاری در اراضی پیرامون شهر، تحویل نهال به شهروندان در هفته منابع طبیعی در مناطق ۲۲ گانه آغاز شده است. همچنین کاشت نهال در منازل شهروندان در دستور کار است و در هفته درختکاری نیز برنامه‌های ویژه ای در دست اجراست.

نظری زیبایی بصری شهر را در ایجاد نشاط شهروندان در آستانه سال نو مؤثر دانست و افزود: تأمین روشنایی، رنگ آمیزی و ایمن سازی و رفع نقص آب نمای بوستان‌ها، جمع آوری کارگاه‌های غیر ضروری و ترمیم دیوارهای حائل کارگاهی و نصب بنر در اطراف کارگاه‌ها با موضوع استقبال از بهار بخشی از اقدامات شهرداری تهران با هدف زیباتر شدن شهر برای استقبال از بهار است.

معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران تردد و استفاده از حمل و نقل عمومی در ایام نوروز را یکی از مسائل مهم برای شهروندان دانست و گفت: برقراری گشت‌های منظم، افزایش ساعات کار روزانه در خطوط دارای تقاضای سفر، استقرار گشت‌های ثابت و سیار به منظور نظارت بر سرویس رسانی ویژه تفرجگاه‌ها، افزایش ظرفیت جا به جایی در روزهای پایانی سال با اعزام قطارهای فوق العاده و تسهیلات ویژه در پنجشنبه پایان سال از اهم برنامه‌های حوزه حمل و نقل است.

نظری با تاکید بر اینکه اقدامات ابلاغ شده با همت معاونت‌های خدمات شهری و محیط زیست، حمل و نقل و ترافیک، فنی و عمران، امور اجتماعی و فرهنگی، شهرسازی و معماری و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران انجام می‌شود، گفت: تمامی همکارانم در شهرداری تهران تلاش می‌کنند تا شهروندان عزیز سال نو را با نشاط و آرامش آغاز کنند.