شهردار منطقه ۱۹ از ایمن‌سازی بزرگراه آزادگان مسیر واقع در محدوده این منطقه با ایجاد رفیوژ کناری در قالب نصب موانع بتنی (نیوجرسی) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی هدایت با اشاره به حجم سنگین تردد به‌ویژه در روزهای پایانی سال از بزرگراه آزادگان و اهمیت مواصلاتی این محور گفت: ایمن‌سازی این مسیر یکی از اقدامات اولویت‌دار در طرح تحول در نگهداشت شهر است که در همین راستا عملیات اصلاح هندسی در بخشی از این مسیر در حال اجرا است.

وی افزود: طی این عملیات ترافیکی، رفیوژ کناری برای کاهش عرض معبر و تردد ایمن تر خودروها با نصب نیوجرسی در مسیر شرق به غرب روبروی پارک شقایق به متراژ ۱۵۰ متر ایجاد می‌شود.

به گفته شهردار منطقه ۱۹ ایجاد کندرو با نصب ۲۰۰ متر گاردریل در مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان روبروی ورزشگاه شهید کاظمی به‌منظور ایمن‌تر شدن این محور از برنامه‌های ترافیکی آتی این منطقه محسوب می‌شود.

هدایت در ادامه از رفع نواقص و نصب علائم ترافیکی جدید در آستانه ورود به سال نو بویژه در معابر ورودی جنوب تهران خبر داد و گفت: در همین راستا طی هفته گذشته ۴۰۰ مانع استوانه‌ای شکل، ۲۰ بشکه ترافیکی، ۱۶ کاشن تانک، ۱۱۰ تابلوی خطرنما و ۹ تابلوی هدایت مسیر در بزرگراه‌ها و معابر اصلی این منطقه نصب شد.